Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı’nı kendi ekibindeki polis şehit etti!

Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı’nı kendi ekibindeki polis şehit etti!
A+
A-
13.07.2021
ABONE OL

Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı’nı kendi ekibindeki polis şehit etti! Hakkari İl Emniyet Müdürü Hasan Cevher, kendi ekibinde bulunan bir polis memurunun silahlı saldırısı ile vefat etti. Gerçekleşen bu saldırıya yönelik öne sürülen bilgilere göre Cevher’i şehit eden polis memurunun bir kadın komiseri taciz ettiği ve ikili arasındaki tartışmanın bu nedenle gerçekleştiği iddia ediliyor.

Hasan Cevher saldırgan polisin silahına el koymak istedi

Saldırgan polis Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde silahına el konulmamasını istedi. Bunun üzerine saldırgan polis memuru, büroda bulunan diğer polislere de silah doğrultarak hızla bürodan uzaklaştı. Uzaklaşan saldırgan daha sonra Hasan Cevher’e polis evi yemekhanesinde ateş etti. Cevher sol omzundan ve başından yaralandı.

Kendi ekibindeki polisin 3 el ateş etmesi sonucunda Cevher, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Diğer görevli olan memurların, saldırıyı gerçekleştiren polis memurunu Cevher’in bulunduğu odadan uzaklaştırmaya çalışmaları da başarısız oldu.

Hakkari Valiliği’nden açıklama yapıldı

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

13.07.2021 günü saat 13.50 sıralarında Hakkari Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher polis evinde yemek yediği esnada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcutarafından 3 el silahla ateş edilerek vurulmuş; polis memuru Nasuh Çulcu olay yerinden kaçtığı esnada görevli polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Emniyet Müdürü Hasan Cevher, Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.