Afyonlu kahraman asker arkadaşları için kendi canını hiçe saydı!

Afyonlu kahraman asker arkadaşları için kendi canını hiçe saydı!
A+
A-
22.06.2021
ABONE OL

Afyonlu kahraman asker arkadaşları için kendi canını hiçe saydı! Kuzey Irak’ta teröristlerin saldırısına uğrayan Afyonlu Uzman Çavuş Yusuf Yayla’nın (30) sağ bacağı diz altından koptu. Drone ile atılan bombayı gören uzman çavuş, yere düşen bombayı iki ayağının arasında sıkıştırıp patlatarak diğer arkadaşları zarar görmesin diye sağ bacağını feda etti.

Öğrenilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak’ta sürdürülen Pençe Yıldırım Harekatı’nda 10. Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli olan Uzman Çavuş Yusuf Yayla drone ile yapılan bombalı saldırı sonrası yaralandı ve gazi oldu. Kuzey Irak’ın Hakuk bölgesinde terör örgütü PKK, Mehmetçiğe bombalı drone ile saldırı düzenledi. Afyonlu Uzman Çavuş Yusuf Yayla çatışma sırasında drone ile havadan atılan bombayı görerek diğer silah arkadaşları zarar görmesin diye kahramanca patlayıcıyı iki bacağının arasına aldı ve sıkıştırdı. Patlayan bomba Yayla’nın bacağından yaralanmasına neden oldu. Diğer silah arkadaşları ise Yayla sayesinde kurtuldu.

Olayın ardından helikopter ile kahraman uzman çavuş Fatihler Kışlası’na tahliye edildi, sonrasında ise Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavisine başlanan Yayla’nın sağ bacağının diz altından koptuğu belirtilirken, yaptığı kahramanlık ile de bir çok silah arkadaşının yaralanmasını önledi.

YORUMLAR