Hain saldırı: 3 askerimiz şehit düştü

Hain saldırı: 3 askerimiz şehit düştü
A+
A-
09.12.2021
ABONE OL

Hain saldırı: 3 askerimiz şehit düştü… Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı sonucunda 3 askerimiz şehit düştü. Bölgede ise 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’taki operasyon bölgesinden gelen acı haberi duyurdu. Teröristlerin yaptıkları saldırılar sonucunda 3 Piyade Uzman Çavuşumuz; Ali Çavuş, Doğanay Çelik ve İdris Aksöz şehit oldu. Mehmetçik hava harekatı ile bölgede 6 teröristi etkisiz hale getirdi.

MSB’nin açıklaması

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde, 09 Aralık 2021 tarihinde, teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.