GÜNEY BELDESİ ZİYARETİ KONUŞMA METNİ

GÜNEY BELDESİ ZİYARETİ KONUŞMA METNİ
A+
A-
28.05.2021
ABONE OL

Değerli Güneyli Hemşerilerim, Kıymetli Kardeşlerim,

Hanımefendiler Beyefendiler, Sevgili Gençler.

Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Sizlere, tüm Güneyli kardeşlerimize, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini iletiyorum.

Bugün, direnişin ve dirilişin şehri Afyonkarahisar’dayız. Zaferiyle Ağustos ayını şereflendiren, istiklale atıldığımız mevzilerin topraklarındayız.  Bugün önce, Afyon’umuzun geleceği için çok önemli kararlar aldık.

Bakanımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız oradaydı. Hep birlikteydik. Şehrimizi, şehrimizin 50 yılını 100 yılını konuştuk. Afyonkarahisarımıza söz verdiğimiz gibi, temellerimizi attık, projelerimizi başlattık, yeni müjdelerimizi verdik.

Toplantımızda, Güney beldemizi konuştuk. Güney’imizin geleceğini konuştuk. Güneyli hemşerilerimizin, kardeşlerimizin, bacılarımızın,  gençlerimizin, çocuklarımızın taleplerini ihtiyaçlarını konuştuk. Şimdi de sizlerin huzurundayız. Güneyli hemşerilerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyuz. Misafirperverliğiniz ve ilginiz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumamız mübarek olsun. Allah siz değerli Güneyli kardeşlerimizden razı olsun.

Kıymetli Kardeşlerim,

Bizi öz kardeşiniz gibi, öz evladınız gibi karşıladınız, bağrınıza bastınız. Bizler yaptığımız tüm projeleri, sizlerin hayır duasını almak için, çocuklarımızın geleceği için yapıyoruz.

Biz sizleri çok seviyoruz, sizlere sevdalıyız. Zaten millet sevdası, millet aşkı; AK Partimizin, siyaset anlayışımızın, hizmet anlayışımızın ışığıdır, kandilidir.

Bu sebepledir ki, söylediğimiz her sözde, yaptığımız her icraatta, yürüttüğümüz her hizmette temel ölçümüz sizlerin mutluluğudur.  

Güney için projelerimiz var, Güneyli kardeşlerimize müjdelerimiz var, sizleri mutlu edecek hedeflerimiz var.

Şimdi birazdan projelerimizi Afyonkarahisar’ımızın hizmetkârı, çok kıymetli bakanımız Veysel Eroğlu hocamızla, ağabeyimizle, milletvekillerimizle, Belediye Başkanımızla, Cumhur İttifakı’mızın adayı Erol Karabacak’la hep birlikte açıklayacağız. Bu güzel beldemizi inşallah hep birlikte geleceğe taşıyacağız.

Kıymetli Kardeşlerim,

Cumhurbaşkanımız bu yola çıkarken ne dedi, bu devlet için, bu millet için “Aşkınan koşan, aşkınan çalışan, aşkınan üreten yorulmaz” dedi.

Bugün memleketimizin neresine giderseniz gidin gördüğünüz tüm eserlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. Bizim iktidarımızın en büyük referansı işte bu imzalardır, eserlerimizdir, milletimizin sevgisidir. Ama maalesef bugün muhalefet, siyaseti milletimiz için değil kendi hırsları ve ihtirasları için yapmaktadır. Bunların ülkemizin geleceğine dair projeleri olmadığı gibi fikirleri de yok.

Bakın biz AK Parti olarak; son 20 yılda ajanların, yerli işbirlikçilerin cirit attığı Türkiye’yi, güvenli bir ülke haline getirdik. Bugün artık terörü gündemden bir daha dönmemek üzere çıkaracak noktaya geldik. FETÖ’yü tarihin çöplüğüne attık. PKK’yı da hem yurt içinde hem yurt dışında kendi açtıkları o pis çukurlara gömüyoruz.

Dün 27 Mayıs’tı. 1960 darbesinin yıl dönümünde Yassıada’daydık. Milletimiz o karanlık günleri unutmadı, unutmayacak.

O günlerden bugüne, Türkiye’ye operasyon çekmeye çalışanları, tüm vesayet odaklarını, darbecileri, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da milletimizle birlikte bertaraf ettik.

Evelallah bugün de mazlumların umudu olan Türkiye, Cumhurbaşkanımızın, başkomutanımızın liderliğinde; Cumhur İttifakı olarak; milletimizle birlikte, kutlu yürüyüşüne azimle ve kararlılıkla devam edecektir. Afyonkarahisar bunun şahididir! Güney bunun şahididir! Sizler bunun şahidisiniz!

Kıymetli Kardeşlerim,

Evet. Şimdi de hepinizin merakla beklediği müjdelere geçiyoruz! Hazır mıyız? Biliyorsunuz, Güney’imizin problemlerinin başında içme suyu geliyor. Bakın İller Bankası Genel Müdürüm ve ekibi burada. Yerinde tespit yapacaklar. İnşallah her türlü konuda kredi, tahsis, hibe ne gerekiyorsa sunarak, Güney beldemizin içme suyu problemini birkaç ay içerisinde kökten çözüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Beldemizin şu an acilen makine, ekipman ihtiyacı var. Bu makinelerle, ekipmanlarla çok iş yapacağız. İşte Çevre Yönetimi Genel Müdürüm burada. Kamyon, temizlik aracı, arazi araçları, iş makineleri; ne gerekiyorsa bunu da karşılıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Güney’de ööplerin düzenli toplanmasıyla ilgili bir sistemi de hayata geçiriyoruz ve çöp problemini tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Sıfır Atık Uygulamasına da Güney’de geçiyoruz. Çöplerimizi de Güney’imizin ekonomisine kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Özellikle Yeni Mahallemiz başta olmak üzere, bazı mahallelerimizdeki parke ve asfalt sorununu da çözüme kavuşturuyoruz. İller Bankamız bu konuda gerekli çalışmalarını yapıyor. İnşallah Güney’in sokaklarını sıcak asfalt ya da kilit parke yaparak düzenliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Bitmedi! beldenin girişinden çıkışına kadar tüm caddelerini, tüm sokaklarını yeniliyoruz. Talimatları şimdi verdim. Güney’in belirlediğimiz tüm cadde ve sokaklarında, çevre düzenlemesi, cephe yenilemesi ve sokak sağlıklaştırması yaparak Güney’i; Anadolu’nun siluetine, kültürüne yaraşır bir görünüme kavuşturuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Yine sizlerin ailelerinizle rahatça vakit geçirebileceği; içerisinde oyun alanlarının, parkların, piknik alanlarının bulunduğu bir mesire alanını, bir millet bahçesini de sizin hizmetinize sunuyoruz. Güney Millet Bahçesi hayırlı uğurlu olsun.

Devam ediyoruz! Beldemizin süt ve hayvancılık konusunda ciddi bir potansiyeli var. Güney’imize hem istihdamı artıracak hem de ekonomiyi güçlendirecek şöyle geniş bir alan kazandırmak için çalışmalarımızı başlattık, talimatlarımızı verdik. İnşallah Güneyli kardeşlerimizin yöresel ürünlerini satabileceği dükkânları, bu şirin beldemize başkanımızla birlikte en kısa sürede kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Vatandaşlarımızın, Çalışlar Mahallesi’nde bulunan mobil vericinin sabit hat gelene kadar orada kalması yönünde bir talepleri var. Bu konuda da gerekli görüşmeleri yaptık. Buradan da bunun sözünü veriyorum.

Çalışlar Mahallemize sabit hat gelene kadar mobil verici burada kalacak. Tamam mı?

Biliyorsunuz, tüm Türkiye’de TOKİ eliyle bir milyonu aşkın konut ürettik. Erol Başkanımızın da bizden Çimtepe Mevkisinde TOKİ konutlarının yapılmasına yönelik bir talebi, isteği oldu. Arkadaşlarımıza hemen talimatları verdik, çalışmalarımıza başlıyoruz.

Bitti mi; bitmedi! Yine Güney beldemizde yeni iş imkânları oluşturacak çok önemli bir projemiz daha var. İnşallah Küçük Sanayi Sitesi ve Ticaret Merkezimizin yapım çalışmalarını da başlatıyoruz. Özellikle genç kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Güney’i bambaşka bir noktaya taşıyacak, ticaretiyle, tarihi ve kültürel zenginliğiyle bir cazibe merkezi yapacağız.

Müsterih olun, gönlünüz rahat olsun. Tüm bu projelerimizin her aşamasını Ankara’dan bizzat ben takip edeceğim.

Tüm projelerimiz Afyonkarahisar için, Güney için, Güneyli kardeşlerimiz için şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Değerli Kardeşlerim,

Her zaman Afyon’un, Güney’in yanında olduk, yine olacağız. Şimdi sizlerden bir söz istiyorum. Güney’in belde belediyesi olmasında çok büyük rolü olan Cumhur İttifakı adayımız Erol Karabacak Bey’in mücadelesini iyi biliyorum.

İnşallah 6 Haziran’da Erol Karabacak Beyi başkan yapıyor muyuz?

Cumhur İttifakı’nın yanında duruyor muyuz?

Güney’de yeni bir tarih yazıyor muyuz?

“Erol Karabacak sözü” veriyor muyuz?

Ben de sizlere, Murat Kurum sözü veriyorum. 1 buçuk yıl önce Afyonkarahisar’a gelmiş, kardeşlerimizle kucaklaşmış, sözlerimizi vermiştik. Bugün de hamdolsun, o sözlerimizin her birini tutmanın mutluluğunu yaşadık.

İşte bugün de sizlere; her daim Güney beldemizin, başkanımızın yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Bir dahaki ziyaretimizde inşallah bugün verdiğimiz sözlerin nasıl tutulduğunu hep beraber göreceğiz.  

Ben bir kez daha buluşmak dileğiyle, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun, Allah’a emanet olun.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.