Süleyman Soylu AKP, CHP ve MHP’nin oy oranlarını açıkladı!

Süleyman Soylu AKP, CHP ve MHP’nin oy oranlarını açıkladı!
A+
A-
19.05.2021
ABONE OL

Süleyman Soylu AKP, CHP ve MHP’nin oy oranlarını açıkladı! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu televizyon programında AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın oy oranını açıkladı. Bakan Soylu, “Son seçimden bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 51,5 altına düşmedi. Aceleleri ve telaşları bu. AK Parti 40-40,5 seviyesi. MHP 10,5-11 seviyesi. CHP’nin de oy oranını da söyleyeyim. Yüzde 20,5’la 21. Yüzde 19’u da gördü” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen sorularını yanıtladı. Bakan Soylu, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın oy oranını açıkladı.

Muhalefetin erken seçim iddialarıyla ilgili Bakan Soylu, “Son seçimden bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 51,5 altına düşmedi. Aceleleri ve telaşları bu. AK Parti 40-40,5 seviyesi. MHP 10,5-11 seviyesi. Konda’nın araştırması da öyle bizim yaptıklarımız da öyle. CHP’nin de oy oranını da söyleyeyim. Yüzde 20,5 ile 21. Yüzde 19’u da gördü. Bir yıldır bu bantta oyları. Asimetrik hamleleri biz yaptık. Ne yaptığımızı biliyoruz. Türkiye’yi parlamenter siyaset üzerinden istikrarsızlaştırmaya” ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.