Afyon Belediyesi’nden kontrolsüz ve güvenliksiz yıkım

Afyon Belediyesi’nden kontrolsüz ve güvenliksiz yıkım
A+
A-
09.06.2021
ABONE OL

Afyon Belediyesi’nden kontrolsüz ve güvenliksiz yıkım… Afyon Belediyesi tarafından yıkımına başlanan eski Bağ-Kur binasındaki yıkım çalışmaları güvenlik önlemleri alınmadan sürüyor. Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yapılan yıkım çalışmasında çocukların greyder, iş makinelerinin arasından geçerken görevlilerin onlara sadece bakmakla yetinmeleri ise skandala sahne açtı.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Mayıs ayı içerisinde Eski Bağ-Kur binasının yıkım çalışmalarına başlandı. Yerine mekanik otoparkın yapılacağı binadaki yıkım çalışmaları sürerken herhangi bir güvenlik önlemi alınmadan greyder ve iş makineleri çalışmaya başladı. Yıkım yapılan alan güvenlik şeridi ya da bariyerler kapatılmayınca yıkım alanı deyim yerindeyse kazalara davetiye çıkardı. Bölgeden geçen iki küçük çocuğun yıkım alanına girip greyderlerin arasından geçerek yürümeleri ve bunu gören görevlilerin ise sadece izlemeleriyse şok etkisi yarattı.

Yıkım çalışmasında hafriyat taşıyan kamyonların dorselerine branda çekmeden taşıma işi yapmaları sonucu vatandaşlar polisi arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye giden polis ise görevlileri kamyonların üstüne branda çekmeleri konusunda uyardı. Bölgede yıkım çalışması güvenliksiz ve kontrolsüz bir şekilde sürdürülüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.